Producenci

Lista produktów marki WD-40

1953 r., w niewielkim laboratorium ledwo co raczkującej firmy Rocket Chemical w San Diego w Kalifornii, trzy osoby stanowiące cały jej personel opracowały linię rozpuszczalników o działaniu antykorozyjnym i środków odtłuszczających do zastosowania w lotnictwie.

Po 39 bezskutecznych próbach znalezienia właściwej formuły, dopiero za 40-tym razem udało im się stworzyć odpowiedni preparat wypierający wodę. I tak właśnie powstał WD-40. Nazwa preparatu „WD-40” nawiązuje do tego zdarzenia – oznacza bowiem „Water Displacement, 40th formula” (czyli 40-ta formuła wypierająca wodę). Nazwa ta została zaczerpnięta wprost z dziennika laboratoryjnego chemika, który opracował ten produkt.

Pierwszą firmą, która zaczęła stosować WD-40 na skalę komercyjną był Convair, wykonawca usług dla branży lotniczej, który użył tego preparatu do zabezpieczenia zewnętrznego pancerza pocisków rakietowych Atlas przed rdzą i korozją. Preparat okazał się tak skuteczny, że kilku pracowników zabrało puszki z WD-40 ze sobą do domu aby go tam użyć.

Kilka lat później, Norm Larsen, założyciel i prezes Rocket Chemical Company eksperymentował z umieszczeniem środka WD-40 w pojemnikach aerozolowych słusznie sądząc, że klienci mogą również używać ten preparat w swoich przydomowych warsztatach i garażach.

Jest 1 produkt.


Pokazano 1-1 z 1 pozycji